#1 Syndrom DDA – co to w ogóle znaczy?

Listen to „Schodami do siebie – O życiu DDD” on Spreaker.

DDD – DDA zbiór i podzbiór.

Termin, który od ponad 20 lat pomaga w Polsce nadać tożsamość osobom zmagającym się z bardzo specyficznymi trudnościami w poczuciu własnej wartości, relacjach, życiu w harmonii i szczęściu.

Osoby, których styl funkcjonowania, myślenia i czucia zdeterminowały określone warunki emocjonalne panujące w rodzinach, w których wzrastali. Decydują one nie tylko o tym, jak człowiek jako dorosły funkcjonuje w relacjach, ale także jak doznaje siebie samego – na ile ma kontakt z tym, co rzeczywiście przeżywa. Skutkiem doznanych urazów może być utrudnione rozpoznawanie własnych stanów wewnętrznychzarówno emocjonalnych, jak i doznań cielesnych.

W pierwszym odcinku przyglądamy się temu, co to w ogóle znaczy DDA/DDD i dlaczego uważamy, że należy wyodrębniać ten zespół cech w syndrom, który pomaga zrozumieć i uleczyć osoby doświadczające traumy relacyjnej we wczesnym dzieciństwie – powtarzającego się braku ukojenia w relacjach z najbliższymi.

W dorosłe życie wchodzą z ciężarem, którego nie rozumieją, nie chcą, ale nie wiedzą że mogą się go pozbyć. Pomagamy zrozumieć, że to nie oni nim są, tylko ciężar, którym zostali obarczeni przez środowisko, w jakim wzrastali.

Udostępnij na:

Facebook
WhatsApp
Threads

O nas

Jesteśmy grupą terapeutów pomagającą DDA oraz DDD odnaleźć drogę do siebie przez terapię i rozmowy.