#5 Kim jestem, kiedy jestem Dorosłym Dzieckiem (DDD)?

Listen to „Schodami do siebie – O życiu DDD” on Spreaker.

Kim jestem? ?

Egzystencjalne pytanie, które jest szczególnie trudne dla osób z dysfunkcyjnych systemów. Wieloletni trening mentalny przygotowujący do mistrzostwa w zgadywaniu potrzeb innych, obserwacji sygnałów płynących z ich ciał, praktyce regulacji nie swoich emocji, kształtuje osoby, którym trudno odpowiedzieć na to pytanie.

? Jak* jestem?
? Co lubię?
? Czego potrzebuję?
? Gdzie są moje granice?

Poczucie tożsamości daje nam bazę, do której wracamy w chwilach zwątpienie, bezsilności. Osoby wzrastające w dysfunkcyjnych środowiskach lewitują w świecie tożsamości w napięciu, nieważkości, poruszane podmuchami relacyjnych wiatrów. Możliwość uziemienia się w tożsamości DDD często jest pierwszą bazą, w której można odłożyć na chwilę napięcia i rozejrzeć się dookoła.

? Kim jestem?
Pytanie trudne, ale niezbędne, żeby wylądować w życiu wartym przeżycia, nie tylko przetrwania. Jakie są czynniki ochronne przed całkowitą dewastacją psychiki?

No to zaczynamy pierwszy sezon! ? Zabieramy Was w podróż po zakamarkach umysłu Dorosłych Dzieci z Dysfunkcyjnych systemów. Odkrywanie tajemnic jest fascynujące, uruchomicie ciekawość. Zapraszamy na kawkę ☕

Udostępnij na:

Facebook
WhatsApp
Threads

O nas

Jesteśmy grupą terapeutów pomagającą DDA oraz DDD odnaleźć drogę do siebie przez terapię i rozmowy.